Pasirinkite Skyrių

Valstybės įmonės REGITRA paslaugos internete

Valstybinė įmonė REGITRA daugumai asocijuojasi su naujų automobilių registravimu ir numerių išdavimu. Iš tiesų ši itin svarbi valstybinė institucija turi kur kas daugiau paslaugų, kurias norėtume apžvelgti šiame straipsnyje. Tai naudinga žinoti visiems vairuojantiems ar valdantiems transporto priemones.

REGITROS paslaugos susideda iš trijų didžiausių paslaugų grupių:

 1. Transporto priemonių registravimas ir leidimų dalyvauti eisme suteikimas;
 2. Vairuotojo pažymėjimo išdavimas ir valdymas;
 3. Vairavimo egzaminai.
Šios paslaugos išvardintos atsitiktine tvarka, nors jos turi ir gana aiškią loginę seką. Pirmiausia, jaunas vairuotojas baigia vairavimo mokymus ir laiko REGITROS teorijos ir vairavimo egzaminus. Kai egzaminai išlaikomi sėkmingai, jam suteikiamas leidimas dalyvauti eisme su savo ar kito žmogaus ar įmonės valdoma transporto priemone. Tai reiškia, kad jam išduodamas vairuotojo pažymėjimas su nuotrauka ir asmens kodu, pastaraisiais metais tapęs vienu iš svarbiausių asmens identifikavimo dokumentu po ID kortelės ir paso. Turėdamas vairuotojo pažymėjimą – leidimą dalyvauti eisme – žmogus gali įsigyti savo nuosavą transporto priemonę – motociklą, lengvąjį automobilį, komercinį arba krovininį transportą, žemės ūkio techniką ir t.t. priklausomai nuo to, kurios kategorijos vairuotojo pažymėjimą jis turi. Kad automobilis eisme dalyvautų legaliai, jam reikalingas unikalus identifikacinis numeris.

Visus šiuos procesu valdo valstybinė įmonė REGITRA. Nors kiekviename mieste yra REGITROS padaliniai, vairuotojai ir transporto priemonių savininkai yra raginami naudoti elektroninėmis paslaugomis. Jas norėtume apžvelgti išsamiau.

Vairavimo egzaminai

registracija i vairavimo egzamina

Ši paslauga pasiekiama adresu vp.regitra.lt. Jos esmė – registracija į vairavimo praktikos ir teorijos egzaminus REGITROS egzaminavimo centruose. Prisijungus per el. valdžios vartus galima matyti tikslų tvarkaraštį, kada galimos egzaminų datos ir laikai. Neišlaikius egzamino, būtina registruotis pakartotinai. Per šį portalą pranešami ir egzaminų rezultatai. Be to visada galima matyti, kada buvo laikytas egzaminas, kokiai kategorijai ir koks jo rezultatas.

Vairuotojo pažymėjimas

Vairuotojo pažymėjimui skirtos paslaugos pasiekiamos portale www.eregitra.lt/vepp-web. Ši paslauga yra skirta vairuotojams, norintiems gauti naują vairuotojo pažymėjimą. Paslaugų nelabai daug, tačiau užsukti į jį reiktų visiems vairuotojams.

regitra vairuotoju portalasPriminimas apie pasibaigusį vairuotojo pažymėjimo galiojimą yra labai naudinga paslauga, kuri padės nepraleisti vairuotojo pažymėjimo galiojimo pabaigos. Vairuotojo pažymėjimas galioja 10 metų, todėl praleisti datas yra gana paprasta, o tada tik nuo policijos pareigūnų geranoriškumo priklauso, kiek eurų bauda bus įvertintas toks aplaidumas. Juo labiau, kad el. pašto ar SMS žinutės nieko nekainuoja.

Šiame portale galima užsisakyti naują vairuotojo pažymėjimą vos išlaikius vairavimo egzaminus arba jį praradus. Taip pat rekomenduojama iš karto po praradimo pranešti apie šį faktą, kad vairuotojo pažymėjimu nepasinaudotų piktavaliai asmenys. Šiuo metu vairuotojo pažymėjimas yra legalus dokumentas ir atstoja asmens identifikavimo kortelę.

Aišku, galima užsisakyti ir leidimą kitam asmeniui atsiimti pažymėjimą, nors jis gali būti siunčiamas ir paštu už papildomą mokestį.

Transporto priemonių registravimas

Transporto priemonių registravimu užsiima specialus padalinys, o visos el. paslaugos yra prieinamos adresu www.eregitra.lt/eketris-web. Ką galima padaryti naudojantis eKETRIS sistema?

eketris regitra

Pagrindinės eKETRIS paslaugos yra kelios:

 • Transporto priemonės deklaravimas.  Kai įsigyjate naują transporto priemonę ar gaunate ją dovanų, būtina savo transportą deklaruoti, kad ji galėtų legaliai dalyvauti eisme. Tai daroma prisijungtus prie eKETRIS paslaugų portalo. Transporto priemonės deklaravimo metu įvesti reikia savus ir pardavėjo duomenis, kad sistema galėtų surasti visus turimus duomenis apie senąjį ir naująjį savininką ir viską pakeisti savo duomenų bazėse. Deklaravimo metu reikia pažymėti ir kainą, už kurią pirkote transporto priemonę, taip pat pridėti ir pasirašytą pirkimo-pardavimo sutartį. Deklaruoti duomenis apie sandorį turi ir pardavėjas, ir pirkėjas. Būtent šioje sistemoje galima sužinoti SDK numerį. Jis parašytas visų valdomų transporto priemonių sąraše.
 • Transporto priemonės išregistravimas. Jei jūsų automobilis jau nebevažiuoja ir jį norite atiduoti į metalo laužą arba supirkėjams, reikia išregistruoti transporto priemonę. Tai galima padaryti internetu.
 • Leidimas naudotis transporto priemone kitam asmeniui. Tai oficialus leidimas nusakantis, kas dar be savininko gali vairuoti transportą. Tai aktualu ne tik verslui, bet ir privatiems klientams. Tokia paslauga užsakoma, kai šeima turi vieną automobilį ir juo važinėja tiek vyras, tiek žmona ar net vaikai.
 • Transporto priemonės registravimas savo vardu po lizingo sutarties. Turbūt žinote, kad perkant automobilį lizingu, visą lizingavimo laikotarpį jis priklauso lizingo bendrovei, o ne privačiam asmeniui. Kai lizingas yra išmokėtas, reikia pakeisti savininko duomenis, todėl ši paslauga ir yra pakankamai dažna.
 • Prarasto registracijos liudijimo išdavimas. Registracijos liudijimas yra tas žalias į tris dalis sulenktas dokumentas, kurį privalo vežiotis visi vairuotojai. Jam pradingus didelės tragedijos nėra, tačiau šis dokumentas yra būtinas, nes taip sukelia policininkams mažiau keblumų tikrinti informaciją. Prarastą “žalią pasą” galima užsisakyti internetu, nors atvykti atsiimti vis tiek reikės gyvai.
 • Numerio užsakymas. Jei transporto priemonė skirta eksportui, užsakomi laikinieji ženklai, kurie galioja ribotą laiką. Įsigijus automobilį, laikinieji ženklai turi būti pakeisti nuolatiniais. Tuo užsiima naujasis savininkas registruodamas automobilį. Internetu galima užsakyti papildomus numerius, kurie yra skirti uždėti ant dviračių laikiklio. Taip pat galima užsakyti ir išskirtinius numerius, kurie kainuoja daugiau. Galima rezervuoti patinkančią ženklų kombinaciją, o taip pat saugoti šiuo metu nenaudojamus numerius regitroje. Rezervavimui reikia pasirinkti norimą seriją ir skaičius. Galima įvesti norimą skaičių kombinaciją į paiešką ir pasižiūrėti, kokios serijos dar yra laisvos (pavyzdžiui, 777, 007, 666, 555 ir t.t.) Taip pat galima pasirinkti ir istorinių automobilių bei elektrinių automobilių numerius. Norintiems vardinio numerio, šioje sistemoje reikia įvesti pageidaujamą numerio kombinaciją ir sistema parodys, ar toks numeris yra laisvas. Pagal galiojančią tvarką, vienas iš numerio simbolių būtinai turi būti skaičius. Toks numeris šiuo metu kainuoja 1500 eurų.
 • Sužinoti registravimo mokesčio dydį. Kai automobilis yra išregistruojamas, reikia sumokėti mokestį už taršą. Jį apskaičiuoti galima specialioje skaičiuoklėje įvedus automobilio techninius duomenis.
 • Keisti asmeninius ir savininko duomenis. Jei norima pakeisti savininko duomenis, priklausomybę iš juridinio asmens į fizinio ir kitus asmeninius duomenis, tai galima padaryti naudojantis eKETRIS portalu.
 • Valdyti mokėjimus ir sąskaitas. Sistema rodo, kiek ir kokių paslaugų buvo užsakyta seniau, kokios sąskaitos išrašytos ir apmokėtos. Tai aktualu daugiau transporto priemonių valdantiems asmenims.
 • Suteikti atstovavimo teises ir įgaliojimus. Jei automobilio priemonės valdytojas nelabai “draugauja” su informacinėmis technologijomis ir nori patikėti valdymą kitam asmeniui, tai galima padaryti suteikus įgaliojimą. Įmonėse tokie įgaliojimai yra pakankamai dažni, nes su transporto parku dirba skirtingi darbuotojai.

Ši sistema turi ir daugiau rečiau sutinkamų paslaugų.

Visos trys sistemos yra savarankiškos, jos viena su kita nelabai sąveikauja. Kyla klausimas: kam vienai institucijai reikalingos trys skirtingos paslaugų sistemos, kai paslaugos gana tampriai tarpusavyje susijusios. Gal kažkada ir liks vienas paslaugų portalas skirtas vairuotojams.

Beje, nereiktų maišyti transporto priemonių registravimo ir leidimų dalyvauti eisme su automobilių techninės būsenos patikra. Tai jau kitos įstaigos darbas. Techninę apžiūrą tikrina privačios darbų sauga užsiimančios įmonės, dažniausiai tai yra UAB “TUVLITA”, turinti savo padalinius beveik visuose Lietuvos miestuose.